RunCalc DocumentationFAQLoginRegister
UsersRacesMapsMountains

RunCalc Mizuno
Alpine Challenge 2016


Kasprowy Wierch     Babia Góra     Śnieżka

(click race)

Race

Name

Alpejskie Wyzwanie RunCalc na Kasprowy Wierch 2016

Links

Regulations  Results

Alpejskie Wyzwanie RunCalc
na Kasprowy Wierch

Termin

2016-03-26 - 2016-11-20

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.) jest położony w grani głównej Tatr na granicy polsko-słowackiej. Leży na wschodnim krańcu Tatr Zachodnich. Kasprowy jest najczęściej odwiedzanym szczytem Tatr (w sezonie nawet 4000 osób dziennie). Po skończonym biegu można odpocząć w restauracji "Poziom 1959" znajdującej się w budynku kolejki linowej. Na dół można zjechać kolejką, wrócić tym samym szlakiem lub wybrać inne opcje: zejść żółtym szlakiem do Doliny Gąsienicowej i spod Murowańca przedostać się niebieskim przez Przełęcz Między Kopami do Kuźnic lub przejść granią na zachód czerwonym w stronę Kopy Kondrackiej, zejść do Doliny Kondratowej i stamtąd niebieskim do Kuźnic.

Trasa

Zakopane, Kuźnice (metr za budką poboru opłat TPN) -> zielony szlak przez Myślenickie Turnie -> meta na szczycie Kasprowego Wierchu przy drzwiach budynku obserwatorium meteorologicznego; długość: 6100 m, przewyższenie: +930 m. Według kalkulatora szlaki.net.pl przeciętny turysta jest w stanie pokonać ten szlak w 2:30 (1:00 na Myślenickie Turnie i 1:30 na szczyt Kasprowego). Dasz radę zrobić to szybciej? ;-)


Trasa zmierzona przy pomocy aplikacji RunCalc
Dojazd

Samochód najlepiej zostawić w okolicach Ronda Jana Pawła II w Zakopanem (parkingi przy Bronisława Czecha) i stamtąd dojść do Kuźnic ulicą Przewodników Tatrzańskich (niecałe 2 km spaceru chodnikiem w dolince). Do Kuźnic dobrze jest dojechać zakopiańskim busikiem (ruch dla samochodów jest tam zamknięty). Z Kuźnic kierujemy się do zielonego szlaku na Kasprowy, punkt startu jest za budką poboru opłat TPN, około 200 metrów od parkingu busików w Kuźnicach.

Pogoda

Prognoza pogody w Zakopanem według meteo.pl

Kamera na Kasprowym Wierchu


(c) 2010 - 2024 Robert Celiński, Byledobiec Anin