RunCalc DocumentationFAQLoginRegister
UsersRacesMapsMountains

RunCalc Winter Alpine Challenge 15/16

Kasprowy Wierch     Babia Góra     Śnieżka

(click race)

Race

Name

Zimowe Alpejskie Wyzwanie RunCalc na Kasprowy Wierch 15/16

Links

Regulations  Results

Alpejskie Wyzwanie RunCalc
na Kasprowy Wierch

Termin

2015-10-12 - 2016-03-20

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.) jest położony w grani głównej Tatr na granicy polsko-słowackiej. Leży na wschodnim krańcu Tatr Zachodnich. Kasprowy jest najczęściej odwiedzanym szczytem Tatr (w sezonie nawet 4000 osób dziennie). Po skończonym biegu można odpocząć w restauracji "Poziom 1959" znajdującej się w budynku kolejki linowej. Na dół można zjechać kolejką, wrócić tym samym szlakiem lub wybrać inne opcje: zejść żółtym szlakiem do Doliny Gąsienicowej i spod Murowańca przedostać się niebieskim przez Przełęcz Między Kopami do Kuźnic lub przejść granią na zachód czerwonym w stronę Kopy Kondrackiej, zejść do Doliny Kondratowej i stamtąd niebieskim do Kuźnic.

Trasa

Zakopane, Kuźnice (metr za budką poboru opłat TPN) -> zielony szlak przez Myślenickie Turnie -> meta na szczycie Kasprowego Wierchu przy drzwiach budynku obserwatorium meteorologicznego; długość: 6100 m, przewyższenie: +930 m. Według kalkulatora szlaki.net.pl przeciętny turysta jest w stanie pokonać ten szlak w 2:30 (1:00 na Myślenickie Turnie i 1:30 na szczyt Kasprowego). Dasz radę zrobić to szybciej? ;-)


Trasa zmierzona przy pomocy aplikacji RunCalc
Dojazd

Samochód najlepiej zostawić w okolicach Ronda Jana Pawła II w Zakopanem (parkingi przy Bronisława Czecha) i stamtąd dojść do Kuźnic ulicą Przewodników Tatrzańskich (niecałe 2 km spaceru chodnikiem w dolince). Do Kuźnic dobrze jest dojechać zakopiańskim busikiem (ruch dla samochodów jest tam zamknięty). Z Kuźnic kierujemy się do zielonego szlaku na Kasprowy, punkt startu jest za budką poboru opłat TPN, około 200 metrów od parkingu busików w Kuźnicach.

Pogoda

Prognoza pogody w Zakopanem według meteo.pl

Kamera na Kasprowym Wierchu


(c) 2010 - 2024 Robert Celiński, Byledobiec Anin